Takılarda sıklıkla karşımıza çıkan sedef taşı bir deniz ürünüdür. Doğal bir taştır ve genelde istiridye ile midyelerin içerisinde bulunmaktadır. Son derece sert bir maddedir. İnci görünümündedir. Aksesuar ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor olması onu daha da çekici hale getirmiştir. Gösterişli ve parıltılı bir yapısı bulunmaktadır. Bununla birlikte karada da bulunabilir. Fosil olarak karada bulunduğu yerler mevcuttur. Genelde tüm denizlerde ve okyanuslarda sedefe rastlamak mümkündür. Taşın son derece farklı özellikleri bulunmaktadır. Tamamı beyaz ya da açık beyaz değildir. Beyazın farklı tonlarını aynı anda üzerinde bulundurmaktadır. Özellikle tesbihlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Sedef tesbih çeşitleri en çok tercih edilenlerdendir diyebiliriz.

Sedef Tesbihlerin Özellikleri

Sedef bünyesinde farklı bileşenler bulundurmaktadır. Organik ve doğal bir taştır. Bundan dolayı insan sağlığına da faydaları mevcuttur. Sağlığa olan faydalarının fazla olması ve yadsınamaz olması onu daha da çekici hale getirmektedir. Tabii bu da doğrudan fiyatına etki etmektedir. Piyasada orijinal olmayan sedef tesbihler mevcuttur. Kesinlikle bunlara kanmamalı ve orijinallere yönelmelisiniz. Orijinal sedef olduğunu anlamanın yollarından biri rengine bakmaktır. Bir kısmı beyaz bir kısmı açık beyaz bir kısmı ikisinin karışımı gibi duracaktır. Buna sahte oyunlar ile şekil vermek mümkündür ancak orijinal sedef görüntüsü yakalanamamaktadır. Bu nedenle doğrudan kendisini ele verdiği söylenebilir. Tabii bunu bilmiyorsanız ticaret oyunlarına aldanmanız olasıdır.

Sedef Tesbihlerin Sağlığa Faydaları

Sedef taşının sağlığa olan faydalarından bahsettik. Peki sedefin faydaları nelerdir, merak ediyor musunuz? Öncelikli olarak halk arasında cesaretin ve gücün sembolü olduğunu söylemeliyiz. Doğal olarak bu da onu hediyelikler arasına sokmaktadır. Eğer bir tesbih hediye etmek istiyorsanız sedef tesbih bunların en iyisi olacaktır. Diğer yandan vücuda dirilik katan ve güç katan bir yapısı bulunmaktadır. Vücuda zararlı toksinleri atar ve fayda sağlar. Anemiye yani kansızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Başta karaciğer olmak üzere dalak ve mide sorunlarına da çok iyi gelmektedir. Vücuttan negatif enerjiyi alarak yerine pozitif enerji sağlar. Bu sayede kişiyi daha mutlu hissettirir. Depresyon gibi sorunların üstesinden gelmekte kullanılır. Bütün bunlar fiyatında biraz artışın olmasına neden olmuştur.