Doğada bulunabilen bir taş olan kehribar, aslında bir mücevherat değildir. Herkes kehribarı mücevherat olarak bilmektedir. Bundan 40 milyon yıl önce ölmüş olan Pinus succinifera çamının fosilleşmiş halidir. Doğal olarak karşımıza kehribar olarak çıkmaktadır. Birçok aksesuarda kullanılabilmektedir. Özellikle tesbih yapımı için sıkça tercih edilmektedir. İnsan sağlığına olan pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikli olarak geçmiş zamanlarda tedavi amaçlı kullanılan kehribar, özellikle Antik Roma’da çok büyük bir ilgi odağıydı.

Kehribar Tesbihlerin Sağlığa Faydaları

Bir tesbihin sağlığa ne gibi faydası olabilir ki diye düşünmeyin. Eğer doğal taş bir teşbihe sahipseniz ve onu gün içerisinde kullanıyorsanız kesinlikle sağlığa olan faydalarından yararlanabilirsiniz. Antik Roma’da akıl hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra boğmaca tedavisinde de kullanılırdır. Ağrı kesici bir ilaç gibi işlevi vardır. Psikolojik olarak rahatlama sağlar. Bu da huzura daha kolay erişilmesine yardımcı olur. Doğal olarak kehribar tesbih kullanıyorsanız psikolojik olarak biraz daha rahatlamış hissedersiniz.

Kehribar tesbihlerin faydaları bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda duygusal travma yaşayan, depresyonda olan kişiler için son derece etkili olduğu bilinmektedir. Doğal olmasından dolayı herhangi bir sağlığa zararı da bulunmamaktadır. İçerisinde barındırdığı bileşenler sayesinde ağrı kesici görevi görmesi de son derece ilginç yanlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Eğer ki tesbih satın almak istiyorsanız kehribar tesbihlere yönelebilirsiniz. Hediyelik olarak da tercih edilebilir.