Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan, geçmişten günümüze ve dededen toruna olarak aktarılan tesbihler farklı özelliklere sahiptir. İnsanlarımız için hem manevi hem de maddi değerleri bulunmaktadır. Özellikle yapı malzemelerinin doğal taşlar olması onları daha çekici hale getirir. Bunun yanında ağaç köklü taşlardan da yapılmaktadır. Örnek olarak abanozu gösterebiliriz. Peki ama doğal taş tesbih çeşitleri hakkında bilginiz var mı? Eğer ki bunların neler olduğunu merak ediyorsanız hemen aşağıya bakarak doğal taşlardan yapılmış tesbihleri görebilirsiniz.

Doğal Taşlardan Yapılmış Tesbihler

Yapı malzemesi doğal taşlar olan tesbihleri tercih etmeniz sizin için önemli olacaktır çünkü bunların sağlığa olan faydalarının yanı sıra son derece şık görüntüleri de vardır. Ayrıca bilinmesi gerekiyor ki doğal taş tesbihler geçmişten günümüze sıkça kullanılmıştır. Öncelikli olarak akik, kuvars, mercan, ametist gibi malzemeler en sık tercih edilenleridir. Bunun yanı sıra ay taşı, havlit, hematit, inci, jasper, kalsit, kaplan gözü, labrodorit, lal taşı, lapis, lav taşı, obsidyen, oniks, sedef, strin gibi daha pek çok farklı seçeneği bulunmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz tüm doğal taşlar tesbihlerde ustaca kullanılmaktadır. Son derece şık görüntüleri vardır. Bunun yanı sıra piyasada neredeyse hepsinin sahtesi bulunmaktadır. Orijinallerinden biraz düşük fiyata diye onlardan yanlışlıkla satın alabilirsiniz. Satın almadan önce test etmeli ve orijinal olup olmadığına göz atmalısınız. Tamamı doğal ve faydalı taşlardan olduğu için fiyat olarak biraz da pahalı olabilir.